25.10. Cestopisná beseda s Liborem Drahoňovským - Gruzie

mountain-gruzieGruzinci vyprávějí o své zemi zajímavou legendu. Prý, když Bůh rozděloval národům světa různé země, opozdili se a už pro ně nezůstal ani píd z dělení. Nakonec se Nejvyšší slitoval a daroval jim kus ráje. Gruzie je vskutku nádherná.

Jeji hory i nížiny, středověké kláštěry a hrady a především pohostinnost místních obyvatel se nezmazatelně vrývají do paměti.

Metropole Tbilisi si uchovává poklidnou atmosféru. Četné umělecky hodnotné středověké kláštěry zdobí hodnotné fresky. Země je posetá hrady a strážními věžemi, zejména v horské oblasti Svaneti, jež patří spolu s horou Kazbeg k atributům Gruzie.

Beseda pojednává o historii a pamětihodnostech, specifikách jednotlivých regionů, včetně překrásné hornaté oblasti Svaneti a v neposlední řadě o životě místních obyvatel. Součastí je rovněž vyprávění o projevech pohostinnosti Gruzinců.

DRAHOŇOVSKÝ, Libor. Gruzie promítání [online]. [cit. 2016-10-10]. Dostupné z: http://toulkysvetem.webnode.cz/gruzie-promitani/