Island - krajina sopek a ledovců

MěstsIsland -_vodopádká knihovna Vás srdečně zve na poutavou cestopisnou besedu se známou spisovatelkou a cestovatelkou Sašou Ryvolovou.

Pojďte se s námi vydat do čarovné krajiny jezer a duhově zbarvených horských štítů, tisíců     vodopádů a spících sopek. Dostaneme se až k místu nejstaršího evropského parlamentu Pingvellir a také k největší příkopové propadlině oddělující euroasijskou a severoamerickou kontinentální desku. Čekají nás Duhové hory, termální koupele, bublající sirná jezírka a bizarní skalní útvary. Užijeme si pozorování velryb v Húsavíku i úžasné ledovcové jezero Jokulsarlón s tančícími krami a tuleni. Krátce se zastavíme i na Faerských ostrovech s výletem na ostrov Mykinas – největší kolonií papuchalků.

A to zdaleka není všechno!

Těšíme se na Vás 11. 06. v 17:00, v prostorách MěK Velká Bíteš