28. 11. JAR, Namibie, Botswana a Zimbabwe

Letošní podzimní přednášku manželů Márových si městské muzeum a městská knihovna pro zájemce připravili na úterý 28. listopadu od 17 hodin ve Velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí 5.
Nejdobrodružnější expedicí rodiny Márových se stala výprava do čtyř států v jižní části Afriky: JAR, Namibie, Botswany a Zimbabwe.

Při úžasně barevné projekci fotografií i filmových záběrů se návštěvníci přednášky dozví, jak se dá neznámými končinami černého kontinentu cestovat na vlastní pěst, konkrétně terénním autem divočinou i pouští a přitom spát ve stanech. Společně s Márovými navštívíme Kapské Město i hliněnou vesnici tradičně žijících Himbů. Budeme stát tváří v tvář divokým zvířatům, zatají se nám dech ve sloním obklíčení a snad přežijeme i kousnutí šestimetrovým hadem. Nebude chybět ani procházka největšími písečnými dunami světa nebo hřmící masy Viktoriiných vodopádů.
Jiří Mára je autorem devíti cestopisných knih a dokumentárních filmů, a již několik let s manželkou pravidelně Velku Bíteš, aby se o své zážitky podělil s místními občany.