25. 4. Představení sociálních služeb ve Velké Bíteši

logo DBZ_BV_2016Příspěvková organizace kraje Vysočina Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou působí ve Velké Bíteši již několik let. Nabízí pobytové i ambulatní služby lidem s mentálním nebo kombinovaným postižením. Nyní bychom vás rádi pozvali do Městské knihovny Velká Bíteš, abychom vám tuto organizaci a služby, které nabízí představili. Dostanete odpovědi na otázky, které jste dosud neměli komu položit a možná se díky této besedě zbavíte strachu a předsudků o zařízeních tohoto typu.
Přijďte do Městské knihovny Velká Bíteš v úterý 25. dubna od 17 hodin.

Pomocí krátkého spotu budete moci na chvíli nahlédnout přímo do domků ve Velké Bíteši, ale i v ostatních lokalitách.

Především bychom vás chtěli seznámit s takzvanou odlehčovací službou, která je určena pro rodiny pečující o osoby s mentálním nebo kombinovaným postižením nebo jiné osoby se sníženou soběstačností. Díky odlehčovací službě, kam mohou dočasně umístnit blízkého člověka, pomáhají vytvořit pečujícím osobám čas na jejich vlastní odpočinek a vyřízení záležitostí, které by při péči o jejich blízkého byly velmi složité.

Hosty této besedy budou ředitelka Domova bez zámku Mgr. Hana Šeráková, sociální pracovnice pro odlehčovací službu Riana Chytková, vedoucí DOZP Velká Bíteš Zuzana Cesneková a terapeutka DOZP Velká Bíteš paní Eva Chytková.

Hana Vokřínková