14. 3. Cestopisná beseda manželů Márových - Španělsko a Portugalsko

ŠpanělskoMěstská knihovna ve Velké Bíteši ve spolupráci s Městským muzeem pořádá další z cyklu cestopisných přednášek manželů Márových. Tentokrát vás seznámíme s průběhem velmi pestré expedice po Pyrenejském poloostrově.

Zavítáme do Barcelony, kde nás ohromí zpívající Magická fontána, ve Valencii uvidíme obří akvária s vodními živočichy všech oceánů a v Madridu býčí zápasy. Procestujeme bílé vesničky Andalusie a zavítáme mezi opice na Gibraltaru. Na přednášce nebudou chybět také královské paláce, překrásné katedrály, slavné fotbalové stadiony nebo výrobny pravé iberské šunky. Svezeme se na nejvyšší horské dráze Evropy a pokocháme se výhledem na svahy plné vinic, ze kterých pochází věhlasné portské víno.
Přednáška se uskuteční v úterý 14. března od 17 hodin
ve velkém výstavním sále muzea na Masarykově náměstí čp. 5.