Březen – měsíc čtenářů 2024

březen měsíc_čtenářůCelostátní knihovnickou kampaň Březen měsíc čtenářů vyhlašuje již od roku 2011 Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Ve čtrnáctém ročníku ČTENÁŘE ROKU budeme letos hledat největšího čtenáře z řad nejmenších a zároveň z řad nejstarších čtenářů. Pro vítěze máme připraveny jak jinak, než knižní dárky a také se utkají v krajském kole. Všichni krajští vítězové získají krásné knižní dary a celostátní Čtenář roku se zúčastní předávání cen Magnesia Litera v Praze.

Nové i stávající čtenáře zveme do knihovny. Můžete si přijít vybrat zamilovanou klasiku, novinky z románů, detektivek, historické beletrie nebo samozřejmě naučné literatury z mnoha oborů. Pro děti máme oddělení, ve kterém můžete trávit volný čas, vybírat knížky nebo třeba navštívit některý z programů. Každé pondělí v měsíci březnu registrujeme nové čtenáře zdarma.

V rámci měsíce čtenářů se na vás budou také těšit spisovatelka Danka Šárková, cestovatel Roman Janusz, lektorka mezinárodně uznávané metody P.E.T. Zuzana Škyříková a protože v březnu slavíme i týden Trénování paměti, přijede Mgr. Eva Fruhwirtová, trenérka paměti a další.