27. 11. Manželé Márovi - Skandinávie a Pobaltí

Finsko2Městská knihovna Velká Bíteš a Městské muzeum ve Velké Bíteši Vás srdečně zvou na besedu manželů Márových, která se bude konat ve Velkém sále muzea v úterý 27. listopadu od 17 hodin.
Na Velké severské cestě jsme ujeli téměř 10 tisíc kilometrů. V Kodani jsme si prohlédli nově otevřené obří akvárium Modrá planeta. Ve Švédsku jsme byli okouzleni romantickým hlavním městem Stockholm. V Norsku jsme žasli nad úchvatnou přírodou - na vodopádech, skalách, ostrovech i ve fjordech jsme mohli oči nechat. Spočítat finská jezera je úkol nesplnitelný, ale mimořádně zajímavý. Estonsko, Lotyšsko a Litva nám připravily nejedno překvapení a zážitky, na které se nezapomíná. Představíme vám samozřejmě i celou řadu dalších míst z naší téměř měsíční expedice.