25.10. 100 let republiky: 1. republika

Bohemia and_Moravia_1939-1945Městská knihovna Velká Bíteš se zapojuje do oslav a připomínání stoletého výročí vzniku Československa a to besedou ve čtvrtek 25. října od 17 hodin v prostorách knihovny. Tématem první republiky nás provede odbornice na toto dějinné období paní Dita Desová.

Seznámíme se s kaleidoskopem zajímavostí z období první republiky na témata, jako jsou návrhy vlajky a platidel, způsob bydlení, příjmy domácností, jak se jedlo, v čem se chodilo, jak se učilo, životní styl různých částí republiky a jak tamní lidé vnímali jednotný stát, rozvoj volnočasových aktivit, filmu a populární hudby... To vše doplněné ukázkami dobové literatury, předmětů denní potřeby a malou módní přehlídkou.

Hana Chytková