Libor Drahoňovský: Zapomenutá Albánie

P182Městská knihovna ve spolupráci s Městským muzeem ve Velké Bíteši vás zve na další cestopisnou přednášku Libora Drahoňovského. Přednáška se uskuteční v úterý 30. října od 17 hodin ve velkém výstavním sále bítešského muzea na Masarykově náměstí 5.

Během besedy s názvem Zapomenutou Albánií se poutavým způsobem dozvíme mnohé zajímavé přírodní, kulturní i historické reálie, procestujeme překrásné horské scenerie a unikátní jezera Ochrid a Prespa, navštívíme nejen historická města Berati a Gjirokaster, ale také spoustu dalších nepříliš známých zajímavých míst, nahlédneme do starobylých malebných kostelíků, pokocháme se zbylými částmi malebného mořského pobřeží, které jinak v posledních letech muselo ustoupit nemilosrdné stavební expanzi hotelů. Rovněž nás budou provázet četné příhody z cest a nejednou se zastavíme v domácnostech pohostinných a srdečných místních obyvatel.